Це літо стане справжнім випробуванням для батьків, чиї діти закінчили школу. Адже майбутні студенти хвилюються, щоб добре написати ЗНО, батьки також переживають справжній стрес. Головне завдання батьків – не поширювати паніку, а, навпаки, заспокоїти своїх дітей, разом пережити цей відповідальний момент життя. Тому я пропоную батькам скористатися певними порадами, аби допомогти своїм дітям успішно скласти ЗНО та стати студентами.

Серед головних порад такі:
1) Налаштовуйте дитину на перемогу, допоможіть їм повірити у себе. Повторюйте собі та дітям, що нічого страшного не відбудеться, навіть якщо результат буде гіршим, ніж ви очікували. Не варто сварити дитину. Адже, наступного року знову можна буде написати ЗНО. Здебільшого, результати зовнішнього незалежного оцінювання погані не через те, що дитина погано готувалася, а тому що вона просто перехвилювалася.
2) Не примушуйте дитину зубрити. Краще допоможіть дитині детально вивчити екзаменаційний матеріал. Якщо дитина просто завчить вірну відповідь, вас її буде дуже легко збити з пантелику додатковим запитанням.
3) Дотримуйтеся режиму. Не дозволяйте дітям готуватися до екзаменів та ЗНО ночами. Це може негативно вплинути на нервову систему абітурієнтів.
4) Дитина повинна робити перерви під час навчання. Дитина повинна робити перерви у підготовці до іспитів через кожні 45 хвилин. Влаштовуйте 10-ти хвилинні перерви, щоб розім’ятися, випити сік, виконати гімнастику для очей або просто постояти біля вікна або на балконі.
5) Ходіть на прогулянки з дітьми. Частіше гуляйте зі своїми дітьми. 2 години прогулянки перед сном позбавляють від стресу краще всяких антидепресантів і заспокійливих. До того ж, ще древні вчені довели, що ходьба допомагає краще переварити і засвоїти отримані знання, стимулює мозкову діяльність.
6) Не дозволяйте дитині вживати каву і дуже міцний чай. Під час іспитів не варто зловживати кавою і дуже міцним чаєм. Це посилює стрес, діє на нервову систему гнітюче. Нервове збудження стає ще сильнішим, підвищується нервозність, зростає почуття невмотивованої тривоги.
7) Пийте настої пустирника і валеріани, тільки не на спиртовій основі. Найкраще запарити окропом у термосі сухі трави, дати їм настоятися протягом години і вживати в теплому або холодному вигляді по половині склянки 3-чі на день.
8) Дитина повинна відпочити перед ЗНО. Напередодні цього важливого дня підготовку найкраще закінчити в першій половині дня. Не намагайтеся терміново вивчити те, що не вивчили – користі від цього не буде. Краще відпочиньте, дозвольте собі переключитися на щось більш приємне і позитивне.

Порадьте дітям під час іспиту звернути увагу на наступне:

  1. Пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, це допоможе налаштуватися на роботу;
  2. Уважно прочитати питання до кінця і зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування – не дочитавши до кінця, за першими словами вже припускають відповідь і квапляться її вписати);
  3. Якщо не знаєш відповіді на запитання чи не впевнений, пропусти його і познач, щоб потім до нього повернутися;
  4. Якщо не зміг протягом відведеного часу відповісти на запитання, чи є сенс покластися на свою інтуїцію і вказати найбільш ймовірний варіант.
  5. І пам’ятайте: найголовніше – це знизити напругу та тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.

Успішне складання ЗНО – свято не тільки для дитини, але й для всієї родини, але не сприймайте відмінний результат як належний.

Спокійно обговоріть про те, що трапилося.

Наші діти не просто складають іспити із навчальних предметів, вони вчаться долати труднощі. Ця форма перевірки знань є випробуванням характеру, сили волі, уміння потрібної миті проявити себе, показати свої досягнення в певній галузі, не розгубитися, упоратися із хвилюванням.

Соціальний педагог

Жалба А.Г.

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com