Право – це сукупність встановлюваних і охоронюваних державною владою норм і правил, що регулюють відносини людей у ​​суспільстві.

Правова культура включає в себе безпосередні дії людини, її поведінку в різних, часто непередбачених, життєвих ситуаціях. Вона передбачає вміння і готовність особистості вирішувати свої життєві проблеми, жити серед людей, спілкуватися з ними, орієнтуючись на морально-правові норми.

Дошкільнята тільки починають освоювати ази морально-правової культури. Ознайомлення з правами носить пропедевтичний характер і готує дитину до засвоєння демократичних цінностей і прав людини в подальшому.

Дітям-дошкільнят доступні лише самі загальні уявлення про свої права і свободи, закріплених у міжнародних та державних документах, а також способи їх реалізації в різних життєвих ситуаціях.

На цьому тижні у середній групі вихователька Вешка М.М. провела заняття на тему: «Я маю право на ім’я»

Завданнями цього заняття були::

– Допомогти дитині зрозуміти і осмислити свої елементарні права;

– Формувати почуття самоповаги, поваги до власних прав і прав інших людей;

– Розвивати прагнення дитини реалізовувати свої права, не порушуючи прав оточуючих його людей.

Під час заняття Марина Мірчівна спрямувала дітей до розуміння почуттів власної гідності, поваги до самого себе, право на власне ім’я. Тільки поважає самого себе і свої права людина здатна по-справжньому поважати інших людей та їх права. Без цього не можуть розвиватися такі необхідні кожній людині громадянські якості, як активність, самостійність, рішучість, відповідальність.

Виховання в дусі прав людини спрямоване на формування у дитини почуття справедливості, загальної рівності прав і можливостей.

Правова освіта дошкільнят передбачає ознайомлення юних громадян з конкретними і зрозумілими їм правами.

Дітям доступні такі чотири групи прав:

  1. Права на гідне існування і, виживання, що включає право на життя і здоров’я, житло, їжу, ім’я, родину, турботу батьків, громадянство.
  2. Права на розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля.
  3. Права на захист від приниження, насильства та експлуатації, а також особливі права дітей-інвалідів та сиріт.
  4. Права на свободу слова, думки та діяльності.

Необхідно також пам’ятати, що формування почав морально-правової культури у дітей багато в чому залежить від загальної соціально-правової ситуації, рівня правової культури педагогів та батьків, а також ефективності засобів та методів первісної правової освіти.

На при кінці заняття діти зрозуміли значення свого імені та прикрасив своє свідоцтво про народження на свій смак.

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com