26-27 квітня 2018 року за ініціативи Міністерства освіти і науки України та Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні в м.Одеса відбувся міжрегіональний семінар «Можливості багатомовної освіти. Діалог: учні, вчителі, громада».

Мета заходу – обговорення проблем багатомовного середовища, питань можливостей багатомовної освіти та шляхів її впровадження; ознайомлення учасників семінару з досвідом роботи закладів освіти.

Роботу круглого столу організовано у форматі сесій, модераторами яких були Ірина Брунова-Калісецька та Максим Єлігулашвілі.

У роботі семінару взяли участь учасники Всеукраїнського експерименту з впровадження мультилінгвальної освіти із Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей, представники Міністерства освіти і науки України, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти Одеської області, представники громадських організацій, науковці та журналісти. 

     До складу делегації від Чернівецької області увійшли і представники НВК «Боянська гімназія» в особі директора Гавки С.Д. та заступника директора з НВР  Морар М.І.

Відкриття Четвертого Круглого столу відбулося у конференц-залі готелю «Gagarinn». З вітальним словом виступили посли Вайдотас Верба (Координатор проектів ОБСЄ в Україні) та Светослав Спассов (Посольство Болгарії у Відні), головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України Світлана Харченко, заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин, в.о. директора Одеського обласного інституту удосконалення вчителів Любов Задорожна.

У рамках першої та другої сесій учасники під керівництвом модераторів обговорювали можливості збалансованої мовної політики в освіті. Під час першої сесії були представлені напрацювання попередніх діалогових заходів та їх реалізація. Темою обговорення третьої сесії стали питання оцінювання якості освіти у школах з навчанням мовами корінних народів, національних меншин.

         

      З метою ознайомлення з досвідом співпраці з громадськими організаціями учасники семінару відвідали Всеукраїнський центр болгарської культури в м. Одеса. У ході зустрічі директор центру Дмитро Терзі ознайомив учасників семінару з діяльністю культурно-освітньої організації, яка проводить цілеспрямовану роботу з консолідації болгарської діаспори, відродженню і розвитку рідної мови, роз’яснювальної роботи серед молоді щодо культурної та історичної цінності болгарського народу. 27 квітня учасники семінару ознайомились з роботою Великодолинського ДНЗ «Теремок» Овідіопольського району – учасника Всеукраїнського експерименту з впровадження мультилінгвальної освіти, відвідали інтегроване заняття з розвитку мовлення у старшій групі «Національні символи України» та практичне театралізоване заняття у середній експериментальній групі «Полуничка» – «Гість з далекої країни».

У другій половині дня під час четвертої та п’ятої сесій учасників ознайомлено з поточними змінами в мовно-освітньому законодавстві Латвії (міжнародний експерт Лігіта Грігуле), обговорено питання мови формальної і неформальної освіти: школи, культурно-освітні центри (недільні, суботні школи) при національно-культурних товариствах.

За результатами роботи відбулась інтеграція напрацювань та підведення підсумків.

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com