“Așa eram eu la vârsta cea fericită și așa cred că au fost toți copiii,

de când ii lumea și pământul, măcar să zică cine ce-a zice.”

(Ion Creangă)

S-a spus despre copilărie că este locul imaginației, locul fericirii al poveștilor, al împlinirii și al jocului. Câți dintre noi ne mai amintim jocuri precum:”Ursul doarme!”, “Lapte gros” “Baba oarba” sau “De-a v-ați ascunselea”?

Această săptămână de vară, educătoarele Plaxiva R.I. și Vaipan V.V., au dedicato jocului și au adus copiiilor ceea ce le-a adus și lor copilăria: jocuri pline de voioșie in aer liber. Am uitat pentru un moment de influențele tehnologiei și ne-am distrat prin jocuri romanești. Distracția a fost pe primul plan, iar in acest fel copiii și-au consumat  energia si sau încărcat bateriile.

 

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com