Кір – це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, що відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, викликається вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік у вигляді плям Філатова-Копліка.

В основному кором хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади. Підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кором, та не отримали вакцину проти нього, також залишаються надзвичайно сприйнятливими до цієї інфекції.

  • Як відбувається зараження кором?

Джерелом інфекції є хворий кором з моменту появи перших ознак хвороби до п’ятого дня від початку висипань.

Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні і кашлі.

Інкубаційний період для кору, період від моменту зараження до появи перших ознак захворювання, складає 8-21 день.

Хвороба розпочинається з незначного підвищення температури тіла, нежитю, першіння в горлі, покашлювання. На внутрішній поверхні щік біля корінних зубів з’являються утворення величиною з макове зерня, оточене червоною каймою, які мають назву плям Філатова-Коплика та мають діагностичне значення.

Державна установа “Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” інформує, що в Чернівецькій області триває спалах кору.

За 44 тиждень року з 01.11.2018 по 07.11.2018 в області захворіло кором 169 осіб (117 дітей та 52 дорослих), що на 34% більше, ніж попереднього тижня.
В 2018 році, станом на 07.11.2018 зареєстровано 1952 випадки кору, з них 1345 серед дітей.

За період спалаху з 01.01.2017 по 07.11.2018 в Чернівецькій області зареєстровано 2242 випадки кору. Серед захворілих 1581 дітей та 661 дорослий. Було госпіталізовано 1048 хворих, з них 544 дитини.

Із початку року в Україні від ускладнень кору померло 15 людей: 11 дітей і 4 дорослих.

Кір — недуга, яка передається від людини до людини, тому всі хворі є джерелом поширення захворювання навіть для тих, хто отримав щеплення своєчасно.
Центр громадського здоров’я МОЗ України нагадує: ліків для етіотропного лікування кору немає. Кожен хворий має ризик розвитку серйозних ускладнень, таких як пневмонія, отити, запалення мозку — енцефаліт тощо, а також інвалідності та смерті. Усе, що можуть запропонувати медики, — це полегшення симптомів хвороби.

Єдиним специфічним засобом профілактики є щеплення.

Вакцинація найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену  вакцину виробляючи імунітет проти інфекції і таким чином формує у вашої дитини захист проти хвороби.

  • Чому для дитини важливо робити щеплення?

Вакцинація захищає вашу дитину  від інфекцій запобігає тяжкому перебігу хвороби й ускладненням у випадку інфікування, інвалідність,  деякі  – смерті.

Ніщо не може захистити вашу дитину від небезпечних інфекцій краще за вакцинацію.
Наразі в Україні достатня кількість якісних та ефективних вакцин проти кору: станом на 1 жовтня 2018 року є 713 857 доз вакцини КПК. Наявність вакцин у регіонах дає змогу забезпечити виконання заходів планової та посиленої імунізації.

Адміністрація НВК «Боянська гімназія» закликає всіх батьків діти яких не вакциновані проти кору в термінованому порядку звернутися  до Боянської амбулаторії сімейної медицини з даного питання.

 

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com