Sărbătoarile de iarnă, sărbători ale bucuriei, păcii, a bunei înţelegeri între oameni, au adunat într-un gând şi într-un suflet, copiii din compartimentul preșcolar al CIE «Gimnaziul Boian». Aceștia au prezentat spectacolul  de Anul Nou părinților, bunicilor și tuturor celor care au venit să-i susțină.

Ca de fiecare dată, această activitate s-a desfășurat într-un decor de vis al Disneylandului unde  eroii din povești au prezentat  cântece, colinde, urări de Anul nou. Acestrea au încântat spectatorii, care i-au răsplătit pe micii artiști cu aplauze.

La final s-a produs agitație mare, emoție și veselie la sosirea mult îndrăgitului Moș Crăciun, care a adus pentru copii daruri frumoase și cuvinte alese de mulțumire pentru programul prezentat.

În așa fel copiii au transmis celor dragi  gânduri bune și urări de bucurie, dragoste, sănătate şi liniște sufletească în prag de sărbători.

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com