A sosit multașteptată primavară, iar cu ea și sărbătoarea Mărțișorului. An de an 1 Martie ne reduce speranța, optimismul, credința în bine și spor în toate. Elevii clasei a 4-a împreună cu copii grupei pregătitoare ai CIE “Gimnaziul Boian” au ținut să ne completeze această zi cu sărbătoare tradițional românească a primaverii, a bucuriei pe care românii o sărbătoresc în mod unic încă de pe vremea dacilor, susținând un frumos spectacol artistic. Cu toată dragostea și bucuria copii au oferit învățătoarelor, educatoarelor și dădacelor mărțișoare – simbol al primaverii, al gingașiei, dragostei și admirației. Nu în ultimul rând și-au adus aminte și de ziua de naștere al marelui scriitor român Ion Creangă, care ne-a lăsat moștenire povești nemuritoare.

 

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com