Suntem în luna decembrie, dar în compartimentul preşcolar este cald şi bine. Copiii, veseli şi isteţi, sunt prinşi în joaca pregatirilor pentru sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae. Am aflat de la cei mici cine este Moş Nicolae, de unde vine el şi ce doresc să primească în ghetuţe.
Craciuniţele Moşului invitaţele sarbatorii ne-au delectat cu programul artistic compus din poezii, cântece de iarnă şi colinde. Aceastş activitate are rolul de a-i întroduce pe copii in frumoasa şi înalţatoarea atmosferă a sărbătorilor de iarnă, cu atât mai mult cu cât în preajma acestora împartaşim multă bucurie semenilor noştri, dar în special copiilor, prin oferirea de daruri mult aşteptate de ei, răsplata a stradaniei depuse iar la încheierea momentului aceştia să se bucure de darurile pregătite de Sfântul Nicolae.

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com