Sărbătoarea Anul Nou a fost aşteptată de copiii de la grădiniţă nu mai puţin decît cei de la şcoală.

Copiii grupei mici împreună cu fulguţele clasei a IV-a, la prima lor serbare, au reuşit să aducă invitaţilor zâmbetul pe buze încântându-i cu programul lor artistic. Poeziile adresate lui Moş Crăciun, cântecele şi dansurile au adus bucurie în sufletul tuturor.

Grupele  ,,Clopoţeii”  au demonstrat că binele  învinje înotdeauna şi  Moş  Crăciun  până la sfărşit şi-a găsit păpuşile pierdute.

Bineînţeles, nu au lipsit de la  serbare Crăciuniţele şi Crăciuneii  care iau fost de folos Moşului şi i-au bucurat pe toţi cei din sală.

Copiii grupei mari, în perepeţia sa de  Anul Nou au dorit să transmită pacea, bunăvoinţa, bucuria, îngăduinţa, bunătatea, generozitatea şi iubirea  care sunt părţi esenţiale ale spiritului Sărbătorilor.

Pentru serbarea pregătită de copii, Moş Crăciun şi Alba ca Zăpada au venit cu sacul încărcat şi i-au răsplătit pentru efortul depus, dar şi pentru faptul că au fost cuminţi, ascultători în acest an.

Administraţia CIE ,,Gimnaziul Boian” vă uriază Crăciun Fericit şi un an nou binecuvântat, dorindu-vă ca spiritul Crăciunului să vă aducă pace, bucuria Crăciunului să vă dăruiască speranţă, iar căldura Crăciunului să vă ofere iubire.

 

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com