Похожее изображение

     Chiar dacă vremea nu pare să ţină cont de asta, fiecare dintre noi putem puncta sosirea acestui anotimp în cel mai frumos mod posibil, mai ales că luna martie ne oferă cel puţin un motiv pentru asta.

În fiecare an, la 1 martie, românii celebrează sărbătoarea  Mărţişorului, simbol al sosirii primăverii, al renaşterii naturii şi al revenirii la viaţă. 

Copiii din compartimentul preşcolar al CIE “Gimnaziul Boian“ împreună cu elevii clasei a 2-a coordonaţi de învăţătoare Basaraba L.T. şi educatoarea  Nescoromna D.V. s-au bucurat şi i-au urat bun venit pe meleagurile noastre, realizând un program artistic  «Mărţişorul, simbol al sosirii primăverii».
Sărbătoarea a fost organizată din dorinţa de a vesti sosirea primăverii şi de a serba tradiţia mărţişorului  la care copiii au pus toată energia lor pozitivă toate urările de bine si dragostea lor pură și inocentă daruidu-ne multă căldură tuturor!

O primăvară frumoasă!

Актуально
Наша гордість
Корисні посилання
www.000webhost.com